Do 60% rabatu!

Wybieraj swobodnie z całego sklepu - WSZYSTKIE PRODUKTY ZAWIERAJĄ ZNIŻKĘ BULKOWĄ

Fakty na temat okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne to najlepsze akcesorium, które pasuje do wszystkich stylów, zarówno codziennych, sportowych, biznesowych, jak i modnych. Ale to nie jedyny powód, dla którego okulary przeciwsłoneczne są ważną częścią naszego życia.

Chroń oczy okularami przeciwsłonecznymi

Okulary przeciwsłoneczne służą przede wszystkim do ochrony oczu. Promieniowanie UV i jasne słońce są nie tylko niewygodne, ale mogą również uszkadzać oczy na kilka sposobów. Typowe choroby oczu, które mogą być spowodowane światłem słonecznym zaćma, ślepota na śnieg i kilka rodzajów raka. W Europie zalecenie oznacza, że ​​okulary przeciwsłoneczne odfiltrowują co najmniej 95% promieniowania UVA i UVB. Jest to wskaźnik pokazujący, jak szkodliwe może być przebywanie na słońcu przez dłuższy czas, bez okularów przeciwsłonecznych chroniących oczy.

Okulary przeciwsłoneczne we współczesnym kontekście.

Okulary przeciwsłoneczne Eskimosów
Fajne okulary przeciwsłoneczne?

Potrzeba ochrony oczu istniała od dawna, nawet zanim dowiedzieliśmy się o medycznych konsekwencjach niestosowania okularów przeciwsłonecznych. Do prekursorów okularów przeciwsłonecznych należą gogle śniegowe wykonane z drewna, morskiej kości słoniowej, poroża karibu, kości, a nawet trawy nad brzegiem morza, używane przez ludność Eskimosów w Ameryce Północnej i na Grenlandii. Innym przykładem jest kolorowe szkło zmieszane z ćwiartkami że archeolodzy przypisują 11th stulecie Chin.

Okulary przeciwsłoneczne stają się modą

Okulary przeciwsłoneczne to jedno z najfajniejszych stwierdzeń o modzie, które można nosić jako dodatek. Film stars jako pierwsze spopularyzowali okulary przeciwsłoneczne na początku lat dwudziestych XX wieku, a trend utrzymywał się we wszystkich krajach i kulturach na całym świecie. W dzisiejszych czasach może się wydawać nie do pomyślenia, że ​​wiele osób nie używa okularów przeciwsłonecznych nawet w pomieszczeniu lub po zachodzie słońca.

Pierwszym rodzajem okularów przeciwsłonecznych, które naprawdę wyznaczyły ten trend, były Wayfarer styl. Stało się to ikoną mody opracowaną przez Bausch and Lomb, za pośrednictwem ich spółki zależnej Ray-Ban. Wayfarertrafił na rynek w latach 1950. i od tego czasu niewiele się zmienił. W rzeczywistości mamy ich kilka w naszym sklepie, które wykorzystują oryginalnych wędrowców jako inspirację.

Aviator okulary przeciwsłoneczne - ponadczasowy fason

Aviator okulary przeciwsłoneczne warto również wspomnieć, ponieważ ten typ jest prawdopodobnie równie popularny, a podstawowy projekt również niewiele się zmienił. Powodem tego jest to, że doskonały projekt nie zmienia koloru z upływem czasu i dlaczego warto zmieniać zwycięski przepis? Popularni lotnicy mają również praktyczne zastosowanie wśród prawdziwych pilotów i zostali do tego stworzeni (również przez Bausch i Lomb) do tego konkretnego zastosowania w lotnictwie amerykańskim. Bliskość tego środowiska prawdopodobnie ustabilizowała się dzięki szerszej obecności opinii publicznej za pośrednictwem przemysłu filmowego, aw szczególności Top Gun (z głównym aktorem Tom Cruise), jeden z najpopularniejszych filmów wszechczasów.

To nie tylko film stars toruje drogę nowym trendom. Bogaci i równie znani mają również swoje zdanie. Jako przykład wykorzystajmy ponadgabarytowe okulary przeciwsłoneczne, które stały się popularne z tego powodu Jacqueline Kennedy Onassis, który wykorzystywał ich nie do zauważenia, a wręcz przeciwnie. Okulary przeciwsłoneczne są szczególnie lubiane przez celebrytów, ponieważ ukrywają części twarzy, co może utrudnić rozpoznanie przez szalonych fanów. Oversized okulary przeciwsłoneczne są fajnymi okularami przeciwsłonecznymi i mamy różne kolory i wzory w magazynie. Służy również do minimalizowania innych funkcji i jest powszechnie używany przez osoby, które uważają, że ich nos jest zbyt duży, na przykład.

Najlepsze akcesorium Rock Star

Można śmiało powiedzieć, że liczba fajnych okularów przeciwsłonecznych jest równa liczbie celebrytów na świecie w danym momencie. Skała stars i artyści wszystkich gatunków, częściej niż wyznaczają nowe trendy dzięki okularom przeciwsłonecznym, które stają się integralną częścią samego obrazu. Weźmy na przykład Johna Lennona z kultowymi okrągłymi okularami przeciwsłonecznymi. Ich warianty są dziś równie współczesne i modne, jak pięćdziesiąt lat temu. Filmy jak klasyka wszechczasów Blues Brothers miał również swój udział w wyznaczaniu trendów. Dziś ledwo znamy kolor oczu niektórych stars, jak Snoop Dog - często nie zobaczysz jego oczu!

Okulary przeciwsłoneczne na każdą okazję

Niektórzy (lub wszyscy) ludzie lubią wyglądać modnie, w takiej czy innej formie, a większość modnych fashionistek ma co najmniej kilka okularów przeciwsłonecznych dostępnych w danym momencie i aktualizuje swój stojak, gdy zmieniają się trendy. Okulary sportowe ma zastosowanie, które jest ważne dla wielu mężczyzn, te okulary przeciwsłoneczne niekoniecznie wyglądają fajnie w restauracji na świeżym powietrzu. Niektóre style są również powiązane z pewnymi subkulturami, takimi jak wędrowiec. Wayfarer okulary przeciwsłoneczne są zwykle używany na plaży lub na pokładzie zestawu łodzi żaglowych dla nieznanych portów. Letni strój sportowy nie jest kompletny, zanim pojawią się okulary przeciwsłoneczne!

ochrona

Soczewka (lub szkło) w okularach przeciwsłonecznych ma różne materiały, kształty i kolory. Najważniejsze dla Ciebie jest używanie okularów przeciwsłonecznych, które zapewniają obiecaną ochronę. Komplikacji spowodowanych przez uszkodzenia słoneczne nie należy lekceważyć, ponieważ tego rodzaju uszkodzenia mogą powodować trwałe, poważne uszkodzenia.

Materiały

Materiał jest również ważny. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, np. Podczas trekkingu lub żeglowania, prawdopodobnie zawsze nosisz okulary przeciwsłoneczne. To jest powód, aby sprawdzić swoje okulary przeciwsłoneczne pod kątem niklu lub innych materiałów wywołujących alergię. Na szczęście, wszystkie okulary przeciwsłoneczne, które znajdziesz tutaj od Brillz są wolne od niklu. Ponadto okulary przeciwsłoneczne powinny być wykonane z lżejszych materiałów, aby nie były ciężkie, i wybierz parę, która jest wygodna. Okulary przeciwsłoneczne wykonane ze złych materiałów często szybko zmieniają swój kształt i w ten sposób zsuwają się z nosa (tak, to irytujące).

Ok, teraz masz kurs awaryjny w okularach przeciwsłonecznych, ale przestań marnować swoje cenne oczy na ekran - teraz czas sprawdzić sklep, kupić okulary przeciwsłoneczne i cieszyć się na zewnątrz!

okulary przeciwsłoneczne